Пристигна Pinterest апликација за Android и iPad

Pinterest е социјална мрежа преку која, како што самото име кажува, корисниците споделуваат (закачуваат) интересни веб содржини преку еден вид виртуелна огласна/плутена табла. Како и кај останатите друштвени мрежи, вашата табла е јавна за светот да може да ја прочита. Прикачувањето е едноставно, откако ќе пронајдете интересна статија или добра слика на некој сајт, се што треба е да се притисне ”Pin It” копчето – plug-in кој треба да го инсталирате на вашиот интернет пребарувач. Апликацијата до сега беше достапна само за iPhone. Сега истата ќе можат да ја користат Android и iPad корисниците со што забавата се зголемува преку создавање на вашите сопстевни или пак листање на таблите на вашите пријатели или славни личности. Со сигурност ќе пронајдете некој интересен кој ги сака истите работи како вас. Апликацијата е бесплатна на App Store и Google Play email print Digg Digg
| | веќе видена | слични

Последната недела е доста важна за корисниците, но и креаторите на една од најбрзорастечките социјални мрежи во светот – Pinterest. Минатата недела Pinterest објави дека сега е јавно достапна за сите заинтересирани. Да потсетиме, порано за да можете да се приклучите требаше да се пријавите на листата за чекање или пак да добиете покана од некој кој веќе има регистрирано корисничка сметка таму. Но сега тоа веќе не е случај и се очекува вистинската експанзија да почне. Но, таа нема да се случи доколку мобилните корисници (кои пристапуваат на интернет преку телефони и таблети) немаат оптимозигран пристап до истата. Токму затоа истовремено се појавија и соодветни апликации за Android и за iOS кои се веќе достапни на соодветните официјални продавници за преземање на апликации. Ова е втората голема вест за Pinterest. Инаку, Pinterest се појави во 2010-та година, најпрвин како затворена бета, додека подоцна прерасна во отворена бета верзија за која беше потребна покана за регистрација. Според компанијата ...
| | веќе видена | слични

Популарниот веб сајт за социјално споделување на фотографии, „Pinterest“, ги претстави мобилните апликации за „ Android “ и „ iPad “, само два дена откако на сајтот му дозволи пристап на било кој. Компанијата најави и лансирање и апликација за „Amazon Kindle Fire“ до крајот на неделава. Верзијата 2.0 за „iOS“ донесува подобри перформанси и поголема стабилност на „iPhone“, и нов интерфејс во две колони. „iPad“ верзијата вклучува и вграден „Pinterest“ базиран веб прелистувач, а истата функционалност може да се најде и кај „Android“ апликацијата.
| | веќе видена | слични

Една недела по укинувањето на поканите, Pinterest ги објави и своите апликации за паметните телефони. Android апликацијата е достапна на Google Play маркетот . Изгледот нема претрпено некои големи промени во споредба со стандардната веб страница, освен тоа што е оптимизирана за мобилен телефон и содржината ја прикажува во 2 колони. Апликацијата за iPhone и iPad е исто така достапна на iTunes и нема никаква разлика во однос со Android апликацијата, освен тоа што на iPad се прикажуваат четири колони, наместо две како кај паметните телефони. За тие што не чуле за Pinterest, таа е две години стара друштвена мрежа која стана неверојатно популарна во последниве шест месеци, достигнувајќи до 20 милиони корисници. Поради сликите, Pinterest е многу популарен кај женската публика кои се неверојатно активни и верни онлајн корисници. Можеби затоа Pinterest генерира повеќе сообраќај од сите други поголеми мрежи, освен од Facebook и Tumblr. Неодамна Pinterest собра уште 100 милиони долари инвестиции кои му ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 185 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 160 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пристигна Pinterest апликација за Android и iPad

Од:
До кого (е-маил):
Порака: