Пијани тетовци лажно се претставувале како инспектори на МВР

12 копии

Двајца жители на тетовско Старо Село биле приведени од тетовската полиција откако во видливо алкохолизирана состојба вооружени со пиштоли што нелегално ги поседувале и лажно претставувајќи се како инспектори во МВР побарале пијалоци и ги легитимирале гостите во угостителски објект во селото Копанце, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски. Лицата М.Ј.(68) и Д.С.(30), како што додаде Јосифоски, биле приведени околу два часот по полноќ, по што од М.Ј. бил одземен пиштол „Застава магнум 357“ со шест куршуми, а од Д.С. пиштол „Парабелум 9 милиметри“ со празна рамка што тие се обиделе да го фрлат под контејнер. Во нивното возило „Форд Ка“ со тетовски регистерски таблици пак биле пронајдени осум чаури од испукани проектили. – Се што е пронајдено е фотодокументирано и со потврда е одземено за вештачење, додека двајцата се задржани и се работи на расветлување на случајот по што тие ќе се соочат со соодветни поднесоци, рече Јосифоски.
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицата М.Ј.(68) и Д.С.(30), како што додаде Јосифоски, биле приведени околу два часот по полноќ, по што од М.Ј. бил одземен пиштол „Застава магнум 357“ со шест куршуми, а од Д.С. пиштол „Парабелум 9 милиметри“ со празна рамка што тие се обиделе да го фрлат под контејнер. Во нивното возило „Форд Ка“ со тетовски регистерски таблици пак биле пронајдени осум чаури од испукани проектили. – Се што е пронајдено е фотодокументирано и со потврда е одземено за вештачење, додека двајцата се задржани и се работи на расветлување на случајот по што тие ќе се соочат со соодветни поднесоци, рече Јосифоски.
| | веќе видена | слични

Две лица од тетовското село Старе Село, 68-годишниот М. Ј. и 30-годишниот Д. С., вчеравечер влегле во угостителски убјект во село Копанце и претставувајќи се како инспектори од Министерството за внатрешни работи почнале да ги легитимираат гостите. Двајцата, кои биле во видливо алкохолизирана состојба, извадиле и пиштоли на масата и побарале од угостителот да бидат послужени. Набрзо биле пријавени во СВР Тетово чии полициски службеници ги уапсиле нешто после 2 часот, соопшти МВР. При нивното лишување од слобода, од М. Ј. бил одземен пиштол „застава магнум 357“ со 6 куршуми, а од Д. С. пиштол „парабелум 9 милиметри“ со празна рамка, кои нелегално ги поседувале. Кога дошла полицијата, Д. Ц. се обидел пиштолот да го фрли под контејнер. Полицијата во нивното возило „форд ка“ со тетовски регистерски таблици пронашла и 8 чаури.Пронајдено оружје и чаурите полицијата ги фотодокументирала и со потврда се одземени за вештачење. МВР вели дека двајцата се задржани во полициската станица и се работи на расветлување на ...
| | веќе видена | слични

Двајцата, лажно претставувајќи се како инспектори во МВР, побарале пијалаци и ги легитимирале гостите во угостителски објект во селото Копанце, информира портпаролот на СВР-Тетово Двајца жители на тетовско Старо Село биле приведени од тетовската полиција откако во видливо алкохолизирана состојба, вооружени со пиштоли што нелегално ги поседувале, и лажно претставувајќи се како инспектори во МВР, побарале пијалаци и ги легитимирале гостите во угостителски објект во селото Копанце, информира портпаролот на СВР-Тетово, Марјан Јосифовски . М.Ј.(68) и Д.С.
| | веќе видена | слични

Останато

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 289 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 269 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Груевски е во Унгарија каде што побара азил, а таму стигнал преку Црна Гора. Територијата на Црна Гора ја напуштил истиот ден преку ...
сите 146 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска одржа прес-конференција заедно со заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, на која ги презентираа главните аспекти на ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пијани тетовци лажно се претставувале како инспектори на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: