Полицаец нападнат во Сопиште

3 копии
2 копии

Вчеравечер околу 22 часот и 30 минути, на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, при вршење редовна позорна служба, двајца полициски службеници биле навредувани ...
| | веќе видена | слични

Педесет и деветгодишен гостиварец завршил со повреди на вилицата на клиниките во Скопје, по физички напад, кој се случил вчеравечер околу 21 часот и 25 минути. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За време на синоќешниот протест пред Собранието спречен е поголем инцидент дознава ТВ21 од свои извори во МВР. Полицаец кој бил распореден пред законодавниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицаец нападнат во Сопиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: