Piaggio Carnaby Cruiser 300 ie

Темелен на успешната формула на големи тркала и прилично голема зафатнина на агрегатот од Piaggio ни доага Carnaby. Иако, стандардно практичен и елегантен, кај овој модел се осека мал недостигн на идентитет. Хромот, благите линии, премалото место под седлото и рамниот под одлично прилегаат на секој возач во одело и вратоврска. Моделот го придвижуба едноцилиндричен, четворотактен агрегат со моќност од 22 КС и вртежен момент од 23 Nm, со 4 вентила кој ги покренува едно брегасто вратило. Тука се и електронското вбризгување и издувниот систем со катализатор. Овој агрегат е познат како тивок и моќен. Прво што ќе приметите на овој скутер е неговиот елегантен дизајн. Линиите со складен облик, хромот и другите светкави детали, Piaggio ги собра во една целина и ги нарече Cruiser. Carnaby Cruiser е добар избор за секој што сака елегантен, но и брз скутер. Скутерот е замислен како практично возило. Carnaby успева да ја задржи таа вредност, па дури оди и чекор напред со рамниот под, на кој што можат да се сместат повеќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Piaggio Carnaby Cruiser 300 ie

Од:
До кого (е-маил):
Порака: