Петте најдобри унисекс парфеми

Ако не сте баш некој голем фан на цветни парфеми за жени или дрвенести парфеми за мажи, погледнете ги и проверете ги 5 – те најпопуларни унисекс мириси кои вреди да се пробаат. Eau de Campagne Ова е супер избор за мажи и жени. Eau de Campagne е создаден во 1947 година од страна на Елена жан- Клод. Во нејиниот специјален микс вклучува беграм, лимон, лист од домат, галбанум, јасмин, крин, пеларгониум, мошус, пачули, ветивер, дабов мов, босилек и слива. Подобрете го вашиот стил со прекрасниот мирис на шума и ливада заробени во еден од најдобрите унисекс парфеми. L’Eau Lutens L’Eau Lutens бил замислен како алтернатива на вештачка природа на многу современи парфеми. Тој е свеж како планински воздух, креиран е во 2009 година од страна на Серж Лутенс и Кристофер Шелдраке. Со овој парфем може да уживате во неговата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена

Како што соопштија од собраниската прес-служба, покани се испратени до претседателите на Европскиот парламент, на Парламентарното собрание на НАТО, на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петте најдобри унисекс парфеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: