Зигмар Габриел не верува во скоро членство на Турција и Украина во ЕУ

Украина и Турција нема да станат членки на Европската унија во блиска иднина, најави германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел во интервју за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секретарот на Советот за безбедност на Русија, Николај Петрушев, изјави дека извештаите за бомбите, наводно поставени во 2.500 објекти во Русија, биле примени ...
| | веќе видена | слични

„Од септември, околу милион жители се евакуирани 2.500 објекти ширум Русија поради лажни дојави за бомби“, рече Николај Петрушев за еден руски магазин, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 290 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на одлуките на апелацискиот суд да одреди мерка притвор за Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, иако според опозицијата, истите ги почитувале ...
сите 146 | | | веќе видена

Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зигмар Габриел не верува во скоро членство на Турција и Украина во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: