Петрески: Гласачите на ВМРО-ДПМНЕ да бараат партијата да им ја реши канализацијата

Сите оние гласале за ВМРО-ДПМНЕ, за завршувањето на канализационите работи во Лесковец, да се обратат кај министерот за животна средина, да им го реши тој проблем, на прес-конференција им се обрати градоначалникот на Охрид, Александар Петрески од СДСМ „Ги повикувам граѓаните местата каде што им дадоа доста голем број на гласови на ВМРО-ДПМНЕ, сега тие граѓани да бараат проблемите што треба да им ги реши централната власт, да им ги решат. Пред се во Љубаништа и во Трпејца, тие истите граѓани што го дадоа гласот, да им ја решат заштитата на Охридското Езеро, завршување на колекторот спрема Трпејца, спрема Љубаништа до Поградец. Сите осумдесет и кусур луѓе од Трпејца што го дадоа гласот за ВМРО-ДПМНЕ, отсега таму да се обратат во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, во централната власт да го реши тоа прашање, затоа што им е работа на централната власт. Исто и на Љубаништа“, изјави тој. Видео од прес конференцијата се појави на видео каналот youtube, а од охридската ТВ НТВ, за Макфакс ја потврдија автентичноста на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 173 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрески: Гласачите на ВМРО-ДПМНЕ да бараат партијата да им ја реши канализацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: