Петр Чех насмеан отиде во кревет…

Имаше шпекулации во врска со искусниот голман, но не станаа вистина. Медиумите го поврзуваа Петр Чех со заминување од Челси, го преселуваа во Франција и во КПР. Сепак, еден од поискусните фудбалери на Челси остана на „Стемфорд Бриџ“. Воодушевен, Чех со своите фанови на Твитер го сподели своето задоволство. „Сина е мојата боја!…и тоа не се промени…;-) Добра ноќ на сите.“, напиша на Твитер.
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот европратеник од партијата ГЕРБ, Андреј Ковачев, на политичкото собрание на ЕПП во Брисел се сретнал и со Гордана Силјановска Давкова, кандидатот на ...
сите 109 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 164 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 218 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Преку соопштение Министерството наведува дека до нив наместо конкретни амандмани и предлози за законот за Јавно обвинителство, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петр Чех насмеан отиде во кревет…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: