Прогноза за времето денеска


5 копии
4 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, претежно во планинските региони. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Ова попладне интензивен развој на нестабилност има локално во западните планински предели како и во источните предели од државава, пренесува метеорологот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Започна најавеното невреме попладнево во Македонија. Во неколку градови попладнево забележани се врнежи и грмежи. Во наредните денови продолжува периодот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова попладне интензивен развој на нестабилност има локално во западните планински предели како и во источните предели од државава. Една линија на нестабилна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
17 копии
повеќе

Останато

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од ураганот го ...
сите 171 | | | веќе видена

„Нашата заедничка одлука на 30 септември ќе го обезбеди нашето место во ЕУ и НАТО. Во најмоќната економска заедница на светот – ЕУ. Во најсилниот воен сојуз на ...
сите 86 | | | веќе видена

По пет години од првото барање, македонското министерството за правда повторно испрати писмо до своите колеги од Косово во кое бара првообвинетите во случајот ...
сите 73 | | | веќе видена

На автобуска постојка на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера околу 13 часот 15-годишно момче од скопското село Арачиново, физички било нападнато од друг ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогноза за времето денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: