Овој петок е неработен, за следниот празник малку ќе почекаме


25 копии
4 копии

Православните христијани во сабота ги празнуваат Задушница и Духовден.Отец Бобан Митевски, свештеник во црквата „Св. Николај Чудотворец“ во Аеродром објаснува ...
| | веќе видена | слични

Свештениците на Македонската православна црква – Охридска архиепископија веќе неколку години апелираат верниците да ги напуштат суеверните обичаи и да му се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Православните христијани во петок и сабота ја празнуваат Задушница, а следниот ден Духовден. Празникот Задушница се одбележува во чест на душите на мртвите.На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Два продолжени викенди следуваат во текот на летниов период, а првиот веќе е тука од следната недела. Имено 14 јуни е неработен поради големиот христијански ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 81 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој петок е неработен, за следниот празник малку ќе почекаме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: