Уште утре се работи, па споен викенд – За следниот неработен ќе чекаме со месеци


24 копии

Петок (14 јуни) пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија. Како што соопшти Министерството за труд и ...
| | веќе видена | слични

Свештениците на Македонската православна црква – Охридска архиепископија веќе неколку години апелираат верниците да ги напуштат суеверните обичаи и да му се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Православните христијани во сабота ги празнуваат Задушница и Духовден.Отец Бобан Митевски, свештеник во црквата „Св. Николај Чудотворец“ во Аеродром објаснува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Православните христијани во петок и сабота ја празнуваат Задушница, а следниот ден Духовден. Празникот Задушница се одбележува во чест на душите на мртвите.На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Два продолжени викенди следуваат во текот на летниов период, а првиот веќе е тука од следната недела. Имено 14 јуни е неработен поради големиот христијански ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште утре се работи, па споен викенд – За следниот неработен ќе чекаме со месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: