Имињата за новите министри утре ќе бидат доставени до Парламентот


3 копии

Премиерот Зоран Заев утре до Парламентот ќе ги достави новите имиња за реконструкција на Владата.-Реконструкцијата ќе ја предложам утре, затоа што поради ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Долго очекуваната реконструкција на Владата на Зоран Заев ќе се изврши на седница на Собранието в петок на 1 јуни и се совпаѓа со првата годишнина на неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите членови во министерскиот тим на Заев, Собранието ќе ги бира во петок.. Седницата на која единствени точки се изборите на новите министри и заменици, ...
| | веќе видена | слични

Во петок ќе се бираат новите министри и заменици-министри во Владата. На 1 јуни е закажана Собраниската седница за реконструкција на Владата, на која на дневен ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имињата за новите министри утре ќе бидат доставени до Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: