Петчлена комисија работи на преместување на депонијата во Струга


На вчерашната вонредна седница на Советот на општина Струга советниците дискутираа на три предлози за решавање на еколошкиот проблем со депонијата во Струга. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На вонредна седница ќе бараат  решение за  депонијата, која веќе  десет дена гори и го загадува градот. Магла,смрдеа,  чад ги труе граѓаните, кои загрижени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Владата на Република Македонија на вчерашната седница одлучи да му предложи на Собранието да распише оглас за избор на нов јавен обвинител, откако во минатата ...
сите 399 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчера беше трет ден како гореше и се гасеше дивата депонија во Тетово, каде што дежураат возила на противпожарната служба и на јавното комунално претпријатие. ...
сите 194 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 129 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петчлена комисија работи на преместување на депонијата во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: