Пет причини зошто социјалните мрежи се одлична можност за малите и средни компании

Што претставуваат социјалните мрежи? Се работи за бесплатни online сервиси кои им овозможуваат на корисниците комуникација со светот и моќност за сопствена презентација. Денес корисници се околу стотици милиони луѓе. Покрај неутралните сервиси постојат и сервиси со одредена намена чиј фокус се одредени корисници. Поимот социјални мрежи во Македонија се поистоветува со зборот Facebook затоа што се работи за една од најпопуларните социјални мрежи во светот која во Македонија е на прво место по посетеност, по неа е Google и Youtube. Останати мрежи кои вредат да се споменат се Twiter, Linkedin итн… Одговорот на прашањето „Дали се исплати вложувањето на во социјалните мрежи?“ е ДА . Главни причини зошто денес се исплати вложување во социјални мрежи се следните: 1. Ви помага секогаш да се најдете еден чекор пред конкуренцијата Американска студија покажува дека компаниите кои имаат најголем раст во минатиот период најмногу вложувале во социјалните мрежи. Трендовите во вложувањето во маркетингот за малите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет причини зошто социјалните мрежи се одлична можност за малите и средни компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: