Пет причини зошто социјалните мрежи се одлична можност за малите и средни компании

Што претставуваат социјалните мрежи? Се работи за бесплатни online сервиси кои им овозможуваат на корисниците комуникација со светот и моќност за сопствена презентација. Денес корисници се околу стотици милиони луѓе. Покрај неутралните сервиси постојат и сервиси со одредена намена чиј фокус се одредени корисници. Поимот социјални мрежи во Македонија се поистоветува со зборот Facebook затоа што се работи за една од најпопуларните социјални мрежи во светот која во Македонија е на прво место по посетеност, по неа е Google и Youtube. Останати мрежи кои вредат да се споменат се Twiter, Linkedin итн… Одговорот на прашањето „Дали се исплати вложувањето на во социјалните мрежи?“ е ДА . Главни причини зошто денес се исплати вложување во социјални мрежи се следните: 1. Ви помага секогаш да се најдете еден чекор пред конкуренцијата Американска студија покажува дека компаниите кои имаат најголем раст во минатиот период најмногу вложувале во социјалните мрежи. Трендовите во вложувањето во маркетингот за малите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов-Изи кој во фестивалскиот прес центар изјави дека идејата ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет причини зошто социјалните мрежи се одлична можност за малите и средни компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: