Пет основни вештини кои секој човек треба да ги знае - надградете се себеси

Интерперсоналната интелигенција е една од најзанемарените, недоволно развиени вештини - а всушност најпотребна, доколку сакате да успеете во животот. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите шефови сакаат да вработат амбициозни службеници со врела енергија и многу идеи. На теорија. Во пракса, понекогаш се случува „началниците“ да се плашат од ...
| | веќе видена | слични

Овен Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Се обидувате да ги завршите сите обврски, но сето тоа бавно се реализира. Љубовната средба ќе ги исполни сите ваши очекувања. Поради ...
| | веќе видена | слични

 Раскинувањето е тешко. Сите сме поминале низ тоа независно дали излегуваме од долга врска или од некоја кратка, последиците се непријатни, чудни и секогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет основни вештини кои секој човек треба да ги знае - надградете се себеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: