Пет нешта што ги научив на факултет, а што направија разлика во мојот денешен живот

Има една изрека која вели: Деновите се долги, но годините се кратки. Ова се чини особено точно кога ќе се осврнете на студентските години. Ова се пет нешта кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 152 | | | веќе видена

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет нешта што ги научив на факултет, а што направија разлика во мојот денешен живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: