Десет лица повредени заради турболенции на лет од Приштина до Базел


“Несреќниот и осамен“, капетан Захари Ахмад Шах, намерно ја предизвикал смртта на сите 238 патници на авионот “Малезијан ерлајнз“ на летот MH370, тврди ...
| | веќе видена | слични

Таа и не се потрудила многу повеќе за да го смири својот „палавко“, а ни обидите на стјуардесите не вродија со плод, иако во речиси секоја прилика навистина се ...
| | веќе видена | слични

Исчезнувањето на боингот „Малезија ерлајнз“ на летот MH370 во март 2014 година, е една од најголемите мистерии во историјата на американските несреќи. Авионот ...
| | веќе видена | слични

“Добра ноќ. Малезијан 370”, биле последните зборови на капетанот на летот MH370 кој исчезна на 8-ми март 2014 година. Авионот полетал од Куала Лумпур кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На летот Приштина – Базел, десет лица беа повредени поради силни турбуленции. На видеото кое го објави Скај Њуз се гледа како стјуардеса се удира во плафонот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Десет лица биле повредени откако авион од типот „Боинг” од АКЛ Ерлејнс, кој патувал од Приштина кон Базел, Швајцарија имал големи турбуленции, кои траеле од 20 ...
| | веќе видена | слични

Патниците во авион на бугарска авиокомпанија скокале од седиштата поради силни турбуленции сè до плафонот, и еден врз друг. Десетмина се повредени. Еден од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 189 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 351 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 85 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десет лица повредени заради турболенции на лет од Приштина до Базел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: