Збор поврзан со вашиот хороскопски знак кој ќе ја обележи 2018г. - ќе бидете задоволни од себе

Знаеме дека секој знаке е единствен и дека за секој постојат одредени предрасуди. Близнаците се превртливи, Јарците се опседнати со контрола и.т.н, но ако ве прашаме дали знаете некоја позитивна асоцијација од само еден збор, што би одбрале вие? Знаеме дека секој знаке е единствен и дека за секој постојат одредени предрасуди. Близнаците се превртливи, Јарците се опседнати со контрола и.т.н, но ако ве прашаме дали знаете некоја позитивна асоцијација од само еден збор, што би одбрале вие? За секој хороскопски знак избравме по еден збор. Колку погодивме, пресудите сами...Овен - храбростБик - издржливостБлизнаци - интелектРак - интуицијаЛав - гламурДевица - елоквенцијаВага - сталоженостШкорпија - харизма Стрелец - искреностЈарец- успехВодолија - генијалностРиби - магичност
| | веќе видена | слични

Најстарите космограми од 410 година п.н.е, покажуваат дека астрологијата била користена во секојдневниот живот како потврда и пророштво за сите настани. Денес исто така знаеме дека секој хороскопски знак има специфичен карактер кој понекогаш може да биде прилично проблематичен. Дури иако не веруваме во тоа, забавно е да провериме и да видиме дали има вистина во тоа. Луѓето во овие хороскопски знаци имаат најтежок карактер: Риби Иако е малку чудно, бидејќи луѓето родени во овој знак се многу интелигентни, сепак тие истовремено се и неподносливи. Можат да ја придобијат довербата на другите и тогаш да ги користат добиените информации против нив. Затоа бидете многу внимателни кога се овие луѓе во прашање. Скорпија Скорпијата со векови и векови наназад се поврзувала со вода, пекол и смрт. Луѓето во овој знак немаат многу пријатели, не можат да се пронајдат меѓу своите врсници и навистина се своеглави. Можат да бидат немарни кон своите сакани и не обрнуваат внимание на тоа кои зборови ги користат додека се ...
| | веќе видена | слични

Овенот e љубител на црн сатен, близнаците сакаат бели униформи, лавот преферира долна облека со животински принтови, а пак водолиите футуристички и сјајни материјали. Прочитајте каква долна облека сакаат хороскопските знаци. Ова ќе ви помогне при купување провокативна облека за вашиот партнер. ОВЕН Oвните сакаат долна облека во разни бои, а особено во црвена и портокалова. Доколку сакате да заведете Oвен, одлучете се за комбинација од портокалов и црн сатен или свила. БИК Биковите сакаат се` што е предизвикувачко или детинесто. Розовата и црната се нивните омилени бои на долна облека. Жените родени во овoј знак обожаваат високи кожни потпетици и мрежести чорапи. Машките припадници на овој знак ги привлекуваат жени со тетоважи и пирсови. Некои бикови се склони кон врзување лисици, јажиња и користење камшици. БЛИЗНАЦИ Близнаците имаат прилично перверзна фантазија. Уживаат во секси униформи како медицински сестри, учителки или полицајки. Жените во знакот на Близнаци сакаат кимоно или кожно трико. РАК Жените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Големиот годишен хороскоп за 2018. година за родените во знакот на Овен, им предвидува пресвртници во животот. За Овенот љубовта е центар на светот, тие се верни, иако се понекогаш експлозивни. Страста на Овенот е нешто со кое можат да бидат и најроманичен љубовник и најголем кавгаџија и љубоморни, па партнерите имаат многу проблеми. -Наредната година на полето на љубовта ќе донесете важни одлуки кои ќе ви бидат животна пресвртница. Искористете ги сите прилики на патот. Ќе имате јасен пат што сакате. Кариерата ќе ви биде добра, ќе треба да се трудите и да внимавате на финансиите. Очекувајте унапредување и поголема плата. Наредната година ќе немате здравствени проблеми, Јупитер е на вашата страна.
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои хороскопски знаци се одликуваат со поголема моќ во споредба со останатите. Тие се родени лидери, имаат енергија и способност за извршување многу работи. Нивната личност е силна и посветена, па затоа најчесто успешно го изодуваат нивниот пат. Шкорпија Шкорпиите имаат силна личност, а од другите знаци во зодијакот се разликуваат по нивниот интензитет, а тоа е посебно видливо на емоционално ниво. Тие не се смируваат лесно и нивната страст ги прави незапирливи додека не стигнат до посакуваните цели. Личностите родени во знакот Шкорпија обично се многу критички настроени, малку арогантни, а може да биде тешко со нив да се справувате секојдневно. Во љубовта тие исто така имаат силен карактер, имаат страст и се посветени на својот партнер. Она што ги прави овие личности моќни е посветеноста, фокусирањето, упорноста и способноста да ги остварат своите цели. Рак Иако се познати по нивните брзи и ненадејни промени, луѓето кои се родени во знакот Рак исто така се многу силни и упорни луѓе. Имено, тие се многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жените родени во хороскопскиот знак Стрелец се иницијативни, остроумни, снаодливи и досетливи личности, кои постојано се во потрага по нешто ново, кое ќе им го покачува адреналинот. Стекнувањето нови возбудливи искуства е клучот на жените Стрелци за остварување на нивните соништа. Оваа девојка прво бара цел која сака да ја оствари, цели кон нејзина реализација и потоа веднаш трга во потрага по некоја нова цел. За нив не постојат премногу амбициозни планови кои не можат да постанат реалност. Таа, едноставно кажано, е многу енергична девојка која не може да седи во едно место. Весели и забавни личности Жените Стрелци се најчесто многу позитивни и ентузијастични личности, кои се пријателски настроени и секогаш со задоволство сакаат да запознаваат нови луѓе. Тие се најчесто „центарот на забавата“ како резултат на нивната непресушна енергичност и ведрина која создава чувство на задоволство на оние кои се во нејзина близина. Тотално искрени Ведрината и темпераментноста кои ги поседуваат овие дами, во голема мера ...
| | веќе видена | слични

Овие четири хороскопски знаци ќе доживеат прeсвртница, но не смее да ги исплаши. Бик Луѓето во овој знак следниот месец ги чекаат пријатни ситуации. Биковите сакаат стабилност и рутина, а кога излегуваат од нив, тешко се прилагодуваат на новите околности. Сепак, во февруари ги чекат големи новости, по што ќе стана уште поголеми и посилни. Ќе се пробијат низ промените кои целосно ќе ги исфрлат од колосек и ќе бидат поинакви од онаа што се навикнати. Девица Кај Девиците ќе има значајна промена на нивната личност што позитивно ќе влијание врз нивниот живот. Луѓето што се родени во овој знак се склони кон преголема контрола на сè, и затоа постојано се под голем притисок. Следниот месец ќе се сфатат дека тоа ќе им одзема премногу време и енергија и дека нивниот живот ќе биде многу побогат ако се опуштат и дозволат некои работи да се одвиваат поинаку од планираното - зашто тоа може да биде и добро. Конечно ќе се ослободат од некои несигурности кои ги мачат. Јарец Причина за страв поради промена не треба да имаат ...
| | веќе видена | слични

Бик, Девица, Јарец и Риби се четирите хороскопски знаци што ќе доживеат најголема пресвртница оваа година и ќе мора да се прилагодат на многу работи. Бик Иако за луѓето во овој знак промените во животот се кошмар, токму тоа ги чека во оваа година. Биковите сакаат стабилност и рутина, а кога некој или нешто ќе ги исфли од колоек, тешко се прилагодуваат на новите околности. Оваа година ги чекаат големи позитивни новости по кои ќе станат уште посилни и поотпорни. Ќе минат низ промени кои тотално ќе ги размрдаат, а тоа ќе биде нешто поинакво од тоа на што навикнале. Девица Кај Девиците промената ќе влијае позитивно на нивниот натамошен живот. Луѓето во овој знак се склони кон контрола, па затоа се постојано под голем стрес. Тие секогаш сакаат работите да се одвиваат на одреден начин и ги исфрла од такт кога нема да биде така. Оваа година ќе сфатат дека тоа им одзема премногу време и енергија и дека животот ќе им биде многу поубав ако се опуштат и дозволат некои работи да се одвиваат поинаку од планираното – ...
| | веќе видена | слични

Осум хороскопски знаци, осум различни карактери. Колку и да се спротивставуваат, тие судбински се предодредени еден за друг. Овен и Терезија Помеѓу овие два знаци постои силна привлечност, затоа што толку многу се спротивни и едниот знак го пружа она што на другиот му недостига. Како два магнети, тие ќе се привлекуваат и привлекуваат се додека не попуштат и не завршат во прегратки. Проблемот настанува кога Овенот станува премногу нетрпелив. Овните не размислуваат доволно, тргнуваат во акција, а потоа брзо почнуваат да се интересираат за нешто друго. Терезијата тогаш може да се откаже од се и да побара некој постабилен. Овенот од друга страна би можел да побара некој што ќе го гледа со повеќе воодушевување, затоа што тоа е она што нему му треба. Врската помеѓу овие два знака е возможна, но ако се заснова само на физичка привлечност, тогаш ќе биде со краток век. Бик и Скорпија Бикот и Скорпијата толку многу го сакаат сексот што таа компатибилност ќе им даде сила да ги пребродат речиси сите други разлики. И ...
| | веќе видена | слични

Овен Припадниците на овој знак се многу експлозивни поради лудата љубомора. Со Овенот во љубовта ве очекуваат многу проблеми. Тие сакаат да бараат причини за караница и таму каде ги нема, најчесто со својата посесивност и со импулсивни сцени пред другите. Тие се вистински мајстори во пасивна агресија, па ако нешто не им е по волја, очекувајте дека безброј пати и на најлош можен начин ќе го прават тоа. Бик Овој знак ја измачува партнерката со игнорирање. Како и Овните, Биковите во љубовта се најчесто љубоморни. Тие можат да го измачуваат партнерот и глумејќи дека е сè во ред. Секоја караница ќе заврши со тоа што вие ќе му признаете дека е во право бидејќи тој е секогаш најпаметен. Близнаци Близнаците никогаш не се задоволни. Превртливите припадници на овој знак во врската се најмногу свртени кон себе, а од друга страна очекуваат постојано да се труди околу нив. Намерно ќе провоцираат љубомора бидејќи сакаат кога некој танцува околу нив. Отровните зборови и навреди не им се непознати. Ракови Раковите многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отидовме, видовме, победивме. Ова е резултат на тимска работа, многу љубов и посветеност, рече Тамара Тодевска пред нејзините фанови кои дојдоа да ја пречекаат ...
сите 173 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 48 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Збор поврзан со вашиот хороскопски знак кој ќе ја обележи 2018г. - ќе бидете задоволни од себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: