Малолетен мотоциклист од Битола тешко повреден при судир со грчки автомобил

На улицата „Гоце Делчев“ во битолското село Кравари во попладневните часови на 4 јули се случила сообраќајна незгода во која со тешки повреди се здобил ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На локалниот пат Илинден-с.Ајватовци, вчера околу 14,35 часот било пријавено дека патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На автопатот Мајка Тереза, во насока од Скопје кон Тетово, патничко мотроно возило “Опел астра“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Ц.С. (40) од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 11.7.2019 година во 08:40 часот на крстосница од бул.„Србија“ и бул.„3-та Македонска Бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило ...
| | веќе видена | слични

Вчера (12 јули) во 18.30 часот на автопатот Мајка Тереза, во насока од Скопје кон Тетово, се случила сообраќајна несреќа, во која со тешки повреди завршил 40 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 549 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Четиринаесетдневната вонредна состојба завршува в сабота, а партиите се уште се без договор за датум за избори. Владата прави проценка дали ќе бара ...
сите 438 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 96 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека почнува да се враќа животот во нормала и почнуваат да се отвораат бизнисите, се враќа слободното движење, а ...
сите 277 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетен мотоциклист од Битола тешко повреден при судир со грчки автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: