Тоа е животот на СДСМ: Политички игри наместо грижа за лицата со цистична фиброза!


Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев и покрај тоа што ветуваа живот за сите граѓаните, повеќе од очигледно е дека за здравството не водат никаква грижа. Во ...
| | веќе видена | слични

Пациентите со пулмонална хипертензија извисија. Добиле известување од матичната Клиника за кардиологија дека за нив лекови ќе нема. Нема решение за лицата со ...
| | веќе видена | слични

Синдром Моркио. Ретка болест која во Македонија е дијагностицирана само кај две деца, едното од Скопје, а другото од Тетово. Овие деца страдаат од вроден ...
| | веќе видена | слични

Човечки судбини заглавени во бирократски лавиринти. Помеѓу пацинетите со ретки болести и лекот без кој не можат да живеат се испречени еден куп хартија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 25 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 167 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тоа е животот на СДСМ: Политички игри наместо грижа за лицата со цистична фиброза!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: