Вања Илиќ си оди од Металург

3 копии

Српскиот интернационалец Вања Илиќ си заминува од Металург, откако двете страни не успеале да постигнат договор. Илиќ, кој беше еден од најдобрите поединци во клубот од Автокоманда, има понуда од шпанскиот клуб Логроњо. Тој преку социјалните мрежи емотивно се збогуваше и се заблагодари. Пред два дена и пикерот на Металург, Жарко Пешевски, го напушти клубот и заминува за Украина, каде ќе настапува за Мотор Запорожје.
| | веќе видена | слични

Македонскиот ракометен вицешампион Металург останува без еден од своите најдобри поединци минатата сезона, откако вечерва со клубот, преку социјалните мрежи, се збогува левото крило Вања Илиќ. Српскиот интернационалец изминатиов период преговараше со тимот од Автокоманда, но разликите во сфаќањата беа преголеми за да се дојде до некаков договор. Илиќ има понуда од шпански Логроњо, но останува да се види дали кариерата ќе ја продолжи во овој или некој друг тим. Не е само Пешевски, и Вања Илиќ го напушта Металург ?!
| | веќе видена | слични

Илиќ, кој беше еден од најдобрите поединци во клубот од Автокоманда, има понуда од шпанскиот клуб Логроњо. Тој преку социјалните мрежи емотивно се збогуваше и се заблагодари. Пред два дена и пикерот на Металург, Жарко Пешевски, го напушти клубот и заминува за Украина, каде ќе настапува за Мотор Запорожје.
| | веќе видена | слични

Останато

Новото обвинителство најавено со Предлог законот што го објави вчера премиерот Зоран Заев може да го отвори од почеток предметот „Империја", рече шефицата на ...
сите 572 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вања Илиќ си оди од Металург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: