Трагедија на скопската обиколница, возач загина

2 копии

По полициската потера, вчера околу 17.00 часот на булеварот „Александар Македонски“ полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата вчера околу 17 часот на булеварот Александар Македонски го уапсила Н.Ќ. (36) од Скопје осомничен за одземање патничко возило и предизвикување ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец украл автомобил па направил сообраќајка по полициската бркотница низ скопската населба Автокоманда. Полицијата вчера околу 17 часот на булеварот ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 17.00 часот на булеварот „Александар Македонски“ полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица Гази Баба, Н.Ќ.(36) од ...
| | веќе видена | слични

Вистинска полициска потера се случувала вчера во Скопје откако Н.Ќ (36) одзел патничко возило при што предизвикал сообраќајна незгода и прегазил полицајци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во СВР Скопје вчера во 17:30 часот било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ е донесено лицето Б.М.(58) од Скопје со тешки телесни повреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 16:15 часот на автопатот „Мајка Тереза“, во атарот на селото Буковиќ се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „фиат сеиченто“ со скопски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија на скопската обиколница, возач загина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: