Перо Антиќ ослободен од обвиненијата

Откако обвинителот ги отфрлил сите обвиненија против македонскиот кошаркар Перо Антиќ и неговиот соиграч од Атланта, Табо Сефолоша, кои беа дел од немила случка пред неколку месеци, во ноќен клуб во Њујорк, судот воопшто не го почна процесот. Тогаш Антиќ беше притворен заедно со Сефолоша, кој при апсењето доби скршеница на ногата, поради давање отпор на полицајците за време на приведувањето.
| | веќе видена | слични

ЊУЈОРШКИОТ СУД ПРЕСЕЧЕ Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ е ослободен од обвинувањата во врска со инцидентот кој се случи на 8 април пред "1 ОАК" клубот, кога тој, заедно со соиграчот од Атланта, Табо Сефолоша, беше уапсен поради наводно попречување на работата на њујоршката полиција. Во инцидентот, со нож беше прободен играчот на Индијана пејсерс, Крис Коупленд. На рочиштето, Судот ја потврди верзијата на Антиќ, кој и тогаш тврдеше дека бил на погрешно место во погрешно време и дека само се обидувал да ја смири ситуацијата. За разлика од Антиќ, неговиот доскорешен соиграч Табо Сефолоша, кој беше заедно со него за време на инцидентот, ќе мора на судење, кое ќе почне на 5 октомври. Причина што и против него не било отфрлено обвинението е што тој имал физички дуел со полицајците, при што доби сериозни повреди, поради кои предвреме ја заврши НБА-сезоната. Првичните најави беа дека можни се дури и затворски казни за Антиќ и Сефолоша.
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перо Антиќ ослободен од обвиненијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: