Асенсио не ја отфрла можноста еден ден да си замине од Реал Мадрид


Кога ќе го слушнеме името на Франческо Тоти помислуваме на голема фудбалска кариера, мајсторски голови и асистенции, но и – верност! Како дете во 1989 започна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот репрезентативец, Нури Сахин пред неколку години беше еден од најбараните фудбалери на светот и направи трансфер во Реал Мадрид. Плејмејкерот блесна во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Флорентино Перез за првпат се огласи за случајот „Модриќ“ и призна дека е огорчен од начинот на кој Интер се обиде да ја купи „10-та“ на Реал Мадрид, но покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ждрепката во Монако ни го донесе конечниот изглед на групите во најелитното фудбалско клупско натпреварување, а со самото тоа, веќе почнаа да пристигнуваат и ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо со големи букви го запиша своето име во историјата на Реал Мадрид во изминативе девет сезони, а во ситуација кога неговото заминување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 282 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Асенсио не ја отфрла можноста еден ден да си замине од Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: