Бејл и Роналдо заминуваат од Реал Мадрид, доаѓа Нејмар


Реал Мадрид е во сериозна ситуација по заминувањето на Зинедин Зидан, а по последната изјава на Кристијано Роналдо која предизвика многу реакции со која најави ...
| | веќе видена | слични

Девојката на познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, Хеорхина Родригез повторно се најде во центарот на вниманието. Роналдо пред неколку дена ја освои Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот фудбалер, Кристиано Роналдо минатата недела ги изненади сите навивачи на Реал Мадрид со изјава дека ова лето најверојатно ќе го напушти клубот од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Извесно е дека Реал Мадрид по Зинедин Зидан, ќе остане и без својот најдобар фудбалер во тимот. Шпанија Кристиано Роналдо стигна до титулата број пет во Лигата ...
| | веќе видена | слични

Kристиано одлучи во целост да воздивне и да се опушти после освоената титула во Лигата на шампионите со Реал Мадрид. За Португалецот ова беше петта во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бејл и Роналдо заминуваат од Реал Мадрид, доаѓа Нејмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: