Пепе е голем оптимист: Порто цели кон финалето на ЛШ

3 копии

Серхио Консеисао со својот цврст пристап и дисциплиниран фудбал успеа да го одведе Порто до највисокото скалило во португалскиот фудбал и да му ја обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Искусниот дефанзивец Пепе во јануарскиот преоден рок направи трансфер од Бешикташ во Порто. За португалскиот гигант тоа е одлично засилување бидејќи добија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како Вардар да не е европски првак, уште еден лесно загубен натпревар и тоа пак со стандардно лошо одиграно прво полувреме. 39:30, за Веспрем, црвено – црните ...
сите 186 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пепе е голем оптимист: Порто цели кон финалето на ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: