Пензионерите бесплатно ќе поминат викенд во Охрид и Струга


5 копии
4 копии

Стартува проект „Бесплатен туристички викенд за корисници на пензија за 2015 година”, најави министерот за социјала и труд Диме Спасов. Со проектот е планирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште судот утре да утврди дека виновен за масовното нелегално прислушување во Македонија бил одамна исчезнатиот зол брат близнак на поранешниот директор на ...
сите 598 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вели дека зголемениот број на заразени лица со Ковид 19, последниве неколку дена се должи на присуството на ...
сите 469 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 62 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 453 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 24 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 248 лица сомнителни и ...
сите 604 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 98 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во изјава за медиумите рече дека најголемата опозициска партија ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата ...
сите 266 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче два дена не одговара на прашањата како информатичарот од Градската општа болница „8 Септември“ се нашол на списокот за ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензионерите бесплатно ќе поминат викенд во Охрид и Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: