Четири Вардарки конкурираат за место во идеалниот тим на сезоната

2 копии
5 копии

ЖРК Вардар пласманот во полуфиналето во Лигата на шампионите ќе го бара против Ростов Дон, кој за првпат во својата историја успеа да се најде меѓу четирите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 274 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 260 | | | веќе видена

Според лидерот на грчката опозиција и според анкетите најверојатниот иден грчки премиер, Кирјакос Мицотакис, долг и трнлив ќе биде патот на македонската ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вчера соопшти на граѓаните дека заврши увидот на инспекторите од Агенцијата за лекови, во сите места каде биле ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири Вардарки конкурираат за место во идеалниот тим на сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: