Пенелопи Круз смета дека зборовите како менструација, постпородилна депресија, менопауза сè уште се табу во општеството

2 копии

Актерката Пенелопи Круз (45), во интервју за списанието „Татлер“, отворено кажа што мисли за темите кои требаше да бидат општоприфатени во општеството, но сè ...
| | веќе видена | слични

Актерката Лина Хедеј која во „Игра на троновите“ ја глуми омразената кралица Серси, откри дека постои избришана сцена со која нејзиниот лик можеби би бил ...
| | веќе видена | слични

Актерката Лана Хиди која во „Игра на тронови“ ја толкуваше улогата на Серси откри дека постои избришана сцена која нејзиниот лик можеби ќе го прикажеше во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 96 | | | веќе видена

Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
сите 137 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 157 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот од Грција. Според првичните податоци- нема повредени лица, ниту поголеми штети. ...
сите 146 | | | веќе видена

Поради полуфиналето на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ, шпанскиот тенисер Роберто Баутиста Агут мораше да ја одложи својата ергенска забава на Ибица и на своите ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пенелопи Круз смета дека зборовите како менструација, постпородилна депресија, менопауза сè уште се табу во општеството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: