Пендаровски вечерва на граѓанска трибина во Домот за култура во Тетово

2 копии

„Јас преговарав за кандидат. Вашиот Оливер, Радмила и Димитров се повлекоа за да се избере кандидат што обединува. 32 партии застанаа зад Пендаровски. Идниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Метлата на Заев, практично почна да игра во своите редови, сите спорни вработени, кои беа опоменати од страна на Антикорупциската комисија полека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Ќе фаќа метлата и на другата страна, на оние што опструкираа. Ние сме добри, сите сме еднакви. Слушам пак списоци во Велес правеле. Ние не сме глупави, знаеме. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев во четвртокот навечер објави дека ќе заигра метлата и на другата страна. „Ќе фаќа метлата и на другата страна, на оние што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тој посочи дека ова село заслужува посебно внимание затоа што неговите жители знаеле да дадат во важни моменти поддршка за напредни опции и ги повика тоа да го ...
| | веќе видена | слични

Продолжува претседателската кампања, кандидатот за претседател Стево Пендаровски и претседателотот на СДСМ, Зоран Заев, во рамките на караванот „Заедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден по сведочењето во процесот „Рекет“ на анонимен канал на „Youtube“ се појавија кратки аудио записи на кои, како што се тврди од поголем број медиуми, е ...
сите 30 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 509 | | | веќе видена

 Во животот постојано учиме. Низ годините ќе доживеете и успеси и неуспеси, а од секое искуство ќе научите и некоја лекција. Но, постојат некои лекции кои би ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски вечерва на граѓанска трибина во Домот за култура во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: