И Пендаровски сочувствува со граѓаните на Нов Зеланд


„Длабоко сочувствувам со граѓаните на Нов Зеланд, денеска светот тагува со семејствата на загинатите. Неправдата не познава граници, болката сите исто ја ...
| | веќе видена | слични

Двајца од претседателските кандидати Гордана Силјановска и Блерим Река со свои реакции по терористичкиот напад врз верници во две џамии во Нов Зеланд. “За жал ...
| | веќе видена | слични
11 копии
27 копии

Само тројца од девет кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата на 21 април. Државната изборна комисија потврди дека Гордана Силјановска Давкова, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Блерим Река, кандидат за претседател, тврди дека до овие претседателски избори, албанските гласови немале политичка вредност, бидејќи претходно се тргувало со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 157 | | | веќе видена

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 194 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 145 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Пендаровски сочувствува со граѓаните на Нов Зеланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: