И Пендаровски сочувствува со граѓаните на Нов Зеланд


„Длабоко сочувствувам со граѓаните на Нов Зеланд, денеска светот тагува со семејствата на загинатите. Неправдата не познава граници, болката сите исто ја ...
| | веќе видена | слични

Двајца од претседателските кандидати Гордана Силјановска и Блерим Река со свои реакции по терористичкиот напад врз верници во две џамии во Нов Зеланд. “За жал ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одговарајќи на прашање во врска со претстојните претседателски избори, Зоран Заев најави дека е можно да бидат распишани и предвремени парламентарни избори, но ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Бојкот на Претседателските избори и бојкот на референдумот не е исто, вели професорката и претседателски кандидат Гордана Силјановска. Според неа, ...
| | веќе видена | слични
27 копии

Само тројца од девет кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата на 21 април. Државната изборна комисија потврди дека Гордана Силјановска Давкова, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 245 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 179 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 222 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Пендаровски сочувствува со граѓаните на Нов Зеланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: