Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Финска Кимо Лахдевирта

2 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Финска во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Финска, Анти Рине, денеска пред Европскиот Парламент во Стразбур ги претстави приоритетите на финското шестмесечно претседателство со Европската ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Македонија со Договорот од Преспа се врати на патеката кон членство во ЕУ и НАТО. Претстои продолжување на внатрешната реформска агенда и посилна борба против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Панел на тема „Националните перспективи на крајот на романското и во очекување на финското претседателство со Советот на ЕУ“ ќе се одржи денеска во ...
| | веќе видена | слични

Настанот е организиран од Амбасадата на Романија во Скопје, Амбасадата на Финска во Белград и Институт за демократија „Социетас цивилис". На настанот ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Прва средба со новиот амбасадор на пријателска Финска, актуелен претседавач со Советот на ЕУ, Кимо Лахдевирта. Ќе работиме на заеднички европски успех во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На церемонијата за примопредавање на акредитинвите писма Лахдевирта порача дека Финска го поддржува отпочнувањето на преговорите за членство со  Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 634 | | | веќе видена

Германската влада ги предупреди своите граѓани да не патуваат во делови од Бугарија и Романија, поради големиот пораст на заболени со коронавирус во тие ...
сите 796 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 204 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Финска Кимо Лахдевирта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: