Пендаровски: Преговорите со ЕУ ќе бидат долг процес, секоја нова членка преговара подолго од претходната

Претседателот Стево Пендаровски е оптимист дека германскиот Бундестаг ќе донесе позитивна одлука во септември и оти потоа ќе се чека на формална одлука на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Преспанскиот договор бараше огромна храброст и визија, верувам дека тоа го имаат сфатено и во Германија. Затоа С. Македонија нема план Б. Нашиот план Б е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски нагласи дека почеток на преговорите за ЕУ до крајот на годинава претставува план Б за Македонија во, интервју за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Германија, Франк-Валтер Штајнмајер. На средбата двајцата претседатели ...
| | веќе видена | слични

Интернет изданието на „Шпигел“ донесува интервју со претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски непосредно пред неговата посета на ...
| | веќе видена | слични

Нашиот план „Б“ е почеток на преговорите до крајот на годината, вели претседателот Стево Пендаровски во интервју за интернет изданието на германски „Шпигел“. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата, Стево Пендаровски, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на Германија, Франк Валтер Штајнмајер, а неговиот кабинет соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 250 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 242 | | | веќе видена

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија ...
сите 382 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, синоќа на предизборна средба со граѓани од Чаир најави четврт сет на економски мерки за справување со ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Преговорите со ЕУ ќе бидат долг процес, секоја нова членка преговара подолго од претходната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: