Пендаровски: Потребен ни е политички дијалог и помирување дома, мора да имаме консензус за да имаме стабилност и развој

3 копии

– Потребен ни е политички дијалог и потребно ни е помирување дома, без разлика на политичките интереси на различните партии, за големите прашања кои се од ...
| | веќе видена | слични

Под насловот „Во ЕУ по секоја цена“ весникот „Велт“ пишува за македонските амбиции за влез во Европската унија и датумот за почеток на преговори. „Да се излезе ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Преспанскиот договор бараше огромна храброст и визија, верувам дека тоа го имаат сфатено и во Германија. Затоа С. Македонија нема план Б. Нашиот план Б е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски нагласи дека почеток на преговорите за ЕУ до крајот на годинава претставува план Б за Македонија во, интервју за ...
| | веќе видена | слични

Интернет изданието на „Шпигел“ донесува интервју со претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски непосредно пред неговата посета на ...
| | веќе видена | слични

Нашиот план „Б“ е почеток на преговорите до крајот на годината, вели претседателот Стево Пендаровски во интервју за интернет изданието на германски „Шпигел“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива на ...
сите 812 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-30, ...
сите 595 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 487 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 598 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Потребен ни е политички дијалог и помирување дома, мора да имаме консензус за да имаме стабилност и развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: