Партнерството со Велика Британија ќе продолжи во иднина во областите од заеднички интерес


15 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев присуствуваше на пригодната вечера што беше организирана по повод посетата на неговото ...
| | веќе видена | слични
12 копии
15 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс, кој престојува во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Посакувајќи му добредојде во Република Северна Македонија, претседателот Пендаровски изрази задоволство од посетата на Неговото Височество, оценувајќи ја како ...
| | веќе видена | слични

Принцот Едвард, грофот од Весекс, денес ќе оди на средба со претседателот Пендаровски. Шефот на државата ќе го пречека неговото височество во вилата Водно. ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишната соработка што ја негуваме со Велика Британија преку Чивнинг програмата, е отскочен мост за сегашни, идни и потенцијални лидери и влијателни лица ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Јавната седница во Апелација по жалбите на обвинетите од случајот „Диво насеље“ продолжи само со тројца од обвинетите откако останатите доброволно ја напуштија ...
сите 168 | | | веќе видена

Камерите на Раи синоќа го уловија Синиша Михајловиќ како тргна да се тепа со навивачите на Лацио откако доби расистички навреди, полицијата веднаш реагираше и ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партнерството со Велика Британија ќе продолжи во иднина во областите од заеднички интерес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: