Пендаровски: Отсега земјава сама ќе одлучува за себе


Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
| | веќе видена | слични

Раби Седрак, бизнис аналитичар, основач на Балканска програма за интеграција и имиграција (БИИП) и претседател на Асоцијација на египетски бизнисмени во ...
| | веќе видена | слични

Пред граѓаните на Ново Село, вечерва кандидатот за Претседател Стево Пендаровски и кандидатот за Градоначалник на оваа општина ја претставија својата изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и кандидидатот за градоначалник, Никола Андонов, вечерва на трибината со жителите ...
| | веќе видена | слични

СЈО мора да продлжи со работа, а сите мора да одговараат пред правдата, а сите да бидат еднакви, само така ќе одиме во Европа - порача вечерва од Струмица ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и кандидидатот за градоначалник, Никола Андонов, со оглед дека во општината ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 445 | | | веќе видена

Турција на почетокот на мај целосно прекина да увезува иранска нафта, за да ги почитува американските санкции, иако не ги одобрува, изјави турски официјален ...
сите 166 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 266 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Отсега земјава сама ќе одлучува за себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: