Пендаровски не се извинува за Гоце Делчев: Ја спacив позицијата на Македонија спрема Бугарија

2 копии

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изјавата на Зоран Заев дека Македонците се обиделе да присвојaaт туѓа историја, се јави и српски лингвист, според кој македонскиот јазик бил мешавина од ...
| | веќе видена | слични

Босна и Херцеговина Секоја страна во Босна и Херцеговина го кажува својот дел од приказната и избегнува да се соочи со фактите што се однесуваат на настаните ...
| | веќе видена | слични

На серијата антимакедонски изјави од бугарска и грчка страна, како и на последната изјава на премиерот Заев дека Македонците ја краделе историјата на соседните ...
| | веќе видена | слични

Експретседателот на Претседателството на СФР Југославија, Борислав Јовиќ, кој на оваа функција беше во времето на распадот на Југославија, од мај 1990 до мај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Борисав Јовиќ, претседател на претседателството на СФР Југославија од мај 1990 до мај 1991 година, со шокантна теза за Македонија и за македонската нација во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ново видео кое го покажува моментот на смртоносната експлозија во Бејрут се појави на интернет.На кратката снимка која е објавена од „Раша Тудеј“ се гледа како ...
сите 443 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 179 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро изјави дека е многу изненаден од изборот на Андреа Пирло за нов тренер на „Старата Дама“.„Искрено, не би ...
сите 182 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски не се извинува за Гоце Делчев: Ја спacив позицијата на Македонија спрема Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: