Пендаровски меѓу скопјани: Треба претседател кој обединува, подготвен сум


9 копии

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, тврдеше дека никој нема да влегува во таква коалиција за да биде партнер што ќе го менува името на Македонија. Не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски во попладневните часови, вчера, оствари средба со пензионери, борци како и со младите од Струмица. - ...
| | веќе видена | слични

- Мојот концепт нуди обединување и води напред. Без разлика на генерациска, верска, политичка припадност. Моја цел е да бидам претседател за сите подеднакво, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Се обврзувам дека ќе бидам претседател на сите граѓани, претседател над партиите, претседател партнер на напредокот. Политичките партии не смеат да ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политичките партии не смеат да го кочат или блокираат развојот на државата. За жал во минатото бевме сведоци кога тесно партиските интереси беа претставувани ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски од Радовиш: Како претседател силно ќе се спротивставам на секој обид за кочење или блокирање на државата, напредокот на земјата на прво место
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски меѓу скопјани: Треба претседател кој обединува, подготвен сум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: