Економскиот амбиент не е „нула“ – Гордана Силјановска-Давкова повторува дезинформација


На дуелот (12.04.2019) меѓу тројцата претседателски кандидати, кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Силјановска-Давкова, ја даде следната изјава, ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) излезе со став дека исплатата на субвенциите за тутунот е законски во ред, бидејќи била според Програмата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неуспехот на владата предводена од СДСМ е видлива и на локално ниво, ова денеска го изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев. -Имено вчера на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 16 април 2019 Во тек се последните денови од изборната кампања за избор на претседател на Република Македонија, како изминува времето на неколку дена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните денови од изборната кампања спроведуваме активности каде што буквално се обидуваме да дојдеме до секој граѓанин и да ги претставиме разликите ...
| | веќе видена | слични

Како изминува времето на неколку дена пред 21, така ВМРО-ДПМНЕ се повеќе го зголемува темпото и имаме една кампања каде што буквално се обидуваме да дојдеме до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение од општина Ѓорче Петров – демант во врска со написите во одредени медиуми со наслов ,,Кметот на Ѓорче ГО УРИВА ПАРКОТ, ДАДЕ МАРКИЦА ЗА ЗГРАДА“: 70% ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас сум кажала дека апсолутно „Рекет“ не може да се врзе само за обвинетиот, Бојан Јовановски, тоа е невозможно, вели во интервју за ТВ Алфа професорката ...
сите 367 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 70 | | | веќе видена

Немам јас повеќе информации од тоа што има Владата, но има суштинска разлика помеѓу мене и МНР или претседателот на Владата, а тоа е дека јас истите ги ...
сите 159 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ќе успеете да решите некој од големите проблеми. Станувате значително поодлучни во своите барања, особено кога знаете дека ја поседувате ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економскиот амбиент не е „нула“ – Гордана Силјановска-Давкова повторува дезинформација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: