Пендаровски во Куманово и во Крива Паланка, а Силјановска-Давкова во Валандово и Гевгелија


Кандидатите за претседател на државата и денеска ја продолжуваат кампањата и на средби со граѓани и митинзи ќе ги претстават своите изборни програми. На 15-от ...
| | веќе видена | слични

Со пејачи, спортисти и актери на митинзи, дебатни соочувања и набиена агенда за средби со граѓани. Вака помина кампањата пред првиот круг избори. Ден пред ...
| | веќе видена | слични

Главната порака која и преку слоганот ја изразува кандидатот на владиното мнозинство, професорот Стево Пендаровски е „заедно напред”, во контекст на напредокот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Кандидатот за претседател Блерим Река, кој ја има поддршката од Беса и Алијансата за Албанците, денеска ќе го одржи централниот митинг во Тетово. Другите ...
| | веќе видена | слични

Непотизмот и криминалот ја одбележаа досегашната работа на владата, порача кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Г ордана Сиљановска Д авкова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски во Куманово и во Крива Паланка, а Силјановска-Давкова во Валандово и Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: