Пендаровски не се извинува за Гоце Делчев: Ја спacив позицијата на Македонија спрема Бугарија

2 копии

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изјавата на Зоран Заев дека Македонците се обиделе да присвојaaт туѓа историја, се јави и српски лингвист, според кој македонскиот јазик бил мешавина од ...
| | веќе видена | слични

Босна и Херцеговина Секоја страна во Босна и Херцеговина го кажува својот дел од приказната и избегнува да се соочи со фактите што се однесуваат на настаните ...
| | веќе видена | слични

На серијата антимакедонски изјави од бугарска и грчка страна, како и на последната изјава на премиерот Заев дека Македонците ја краделе историјата на соседните ...
| | веќе видена | слични

Експретседателот на Претседателството на СФР Југославија, Борислав Јовиќ, кој на оваа функција беше во времето на распадот на Југославија, од мај 1990 до мај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Борисав Јовиќ, претседател на претседателството на СФР Југославија од мај 1990 до мај 1991 година, со шокантна теза за Македонија и за македонската нација во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Принципите за влада договорени, но спорно е кој ќе ги спроведува тие принципи. Друг проблем во преговорите за ново владино мнозинство меѓу СДСМ и ДУИ се и ...
сите 598 | | | веќе видена

Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
сите 535 | | | веќе видена

Уште со почетокот на пандемијата на ковид-19, децата со посебни образовни потреби, а особено децата со попреченост, се соочија со бројни предизвици во ...
сите 514 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства кои биле клиенти ...
сите 111 | | | веќе видена

Злоупотреби на овој протокол досега немало, уверуваат граничните службеници. Како што објаснуваат, во изјавата се наведува времето кога патниците влегле во ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски не се извинува за Гоце Делчев: Ја спacив позицијата на Македонија спрема Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: