Пендаровски: Да не се остави дамка на СЈО


Претседателот Стево Пендаровски, денеска оствари посета на Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија. На средбата со стопанствениците од оваа комора, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот Пендаровски повика да се расчистат сите случаи околу рекет на луѓе од бизнис заедницата на денешната посета на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Седум дена по оставката на Јанева шпекулациите за поврзаност со рекетарскиот двоец се погласни и појасни. Новиот закон на Владата со кој СЈО оди во историјата ...
| | веќе видена | слични

Владеење на правото, борба против корупцијата, зајакнување на економско дипломатските претстваништва, намалување на политичките поделби во општетсвото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во земјата да се обезбеди владеење на правото и посилна борба против корупцијата, но ако сакаме добри услови за работа, економската дипломатија мора да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се двајца ...
сите 681 | | | веќе видена

За купување на Еуростандард банка бил заинтересиран сериозен инвеститор, дознава Фактор од банкарски кругови. Која е банката или фирмата што сакала да ја купи ...
сите 267 | | | веќе видена

Како и кога ќе почне учебната година? Родителите, учениците и наставниците сѐ уште чекаат да се изјаснат Министерството за образование и здравствените ...
сите 545 | | | веќе видена

„Ако Мицкоски имал така важна платформа и политичка програма, мислам дека господинот Сафет Бишевац не е баш така наивен кога го вели тоа. Се разбира дека ...
сите 752 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 222 | | | веќе видена

Во неделата на паркинг во скопската населба Ново Лисиче изби пожар во кој беше запалено едно возило, информираат од МВР. Во врска настанот од 09.08.2020, кога ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Да не се остави дамка на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: