Пендаровски: Ја бараме заслужената шанса, не незаслужена награда

7 копии
3 копии
2 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска во Брисел оствари билатерална средба со претседателот на Европскиот совет, Доналд ...
| | веќе видена | слични

 Граѓаните на  Македонија не бараат незаслужена награда, туку заслужена шанса за изградба на  европска држава со праведно, хумано и напредно општество, порача ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му кажа на претседателот Стево Пендаровски дека не сите земји членки на ЕУ се подготвени да донесат одлука за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Лично верувам дека е можна само една одлука – почнување на преговорите со Северна Македонија и со Албанија за членство во ЕУ според препораката на Европската ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск на заедничката прес-конференција со претседателот Стево Пендаровски денеска во Брисел истакна дека нашата држава ...
| | веќе видена | слични

На заедничката прес-конференција која ја одржаа македонскиот претседател Стево Пендаровски и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, во Брисел, ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на самитот на Европскиот Совет кој треба да се одржи на крајот од јуни, а на кој треба да се утврди датум за отворање преговори на нашата земја со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Популарната ТВ серија на „ХБО“ која во центарот на вниманието ја стави чернобилската катастрофа – „Чернобил“, а беше прикажан и животот во сегашниот „град на ...
сите 73 | | | веќе видена

Подготовките за конгресот на партијата биле централна тема на вечерашната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграции (ДУИ), ...
сите 69 | | | веќе видена

Полските навивачи кои во петокот се cтeпаа меѓу себе во Градскиот парк во Скопје се кaзнети со по 150 евра од cyдија за пpeкршоци за нapушување на јавниот ред ...
сите 160 | | | веќе видена

Во трагичната несреќа , кога на бродот налета туристички крузер и го преврте загинаа 28 јужнокорејски туристи. Денеска во извлечениот бродскитруп биле најдени ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Ја бараме заслужената шанса, не незаслужена награда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: