Пендаровски: На 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на концептот „едно општество за сите`


-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски и заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, на трибина со жителите на Аеродром порачаа масовна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шекеринска на синоќешната трибина во Аеродром апелираше да не им се даде шанса на кандидатите кои на далечинска контрола се раководени од белата палата или од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На 5 мај да излеземе и да го избереме идниот претседател на државата на кој прва и последна задача е да работи за својот народ, да работи за сите, претседател ...
| | веќе видена | слични

Ваква порака вечерва испратија кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски и потпретседателската на СДСМ и вицепремиерка и ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска Давкова, која ја откажа синоќешната трибината во скопски Аеродром, порача дека по добивањето на резултатите од првиот круг се забележува очекувана и ...
| | веќе видена | слични

Продолжува претседателската кампања, кандидатот за претседател Стево Пендаровски и претседателотот на СДСМ, Зоран Заев, во рамките на караванот „Заедно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски синоќа од Прилеп порача дека масовното гласање во вториот круг од изборите значи поддршка на концептот за НАТО и ЕУ ...
| | веќе видена | слични

На трибината со граѓаните која се одржа во центарот на Прилеп, кај Градскиот саат, претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, потенцираше три клучни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 173 | | | веќе видена

Спортскиот директор на Севиља, Мончи беше бесен на дел од одлуките на судијата Мартинез Мунуера на денешниот дуел со Реал Мадрид, вели дека бил подготвен да ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: На 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на концептот „едно општество за сите`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: