(Видео) Пендаровски: Никогаш повеќе нема да дозволам и најостро ќе осудувам поделби, омраза и конфликти


10 копии

Кога на 1 април ја почнав кампањата ме водеше желбата да стигнам до секој граѓанин, да разговарам со вас и да ги слушнам вашите размислувања за иднината на ...
| | веќе видена | слични

Ме водеше желбата да ја пренесам, до секој од вас, пораката за обединување и заедништво, правда и еднаквост за сите. По стотици километри поминати, по многу ...
| | веќе видена | слични

Утре Петок 19.04.2019 г. во центарот на Лабуништа во 17:30 часот на присутните граѓани ќе им се обрати кандидатот за преседател на Северна Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

„По стотици километри поминати, по многу часови разговори со вас, сигурен сум дека мојата визија и политички концепт за земјата имаат силна поддршка од огромен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниов митинг забележа дека Штип има безброј мостови кои ги спојуваат двете страни на реката Отиња, а токму такви ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нема друг да ни ја заврши работата, мора масовно да излеземе сите и да покажеме дека огромна бројка граѓани сакаат сите заедно да одиме напред, а не да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 218 | | | веќе видена

На средбата двајцата размениле мислења за севкупните билатерални односи меѓу двет земји и констатирале дека тие се пријателски, со интензивни контакти на ...
сите 236 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Пендаровски: Никогаш повеќе нема да дозволам и најостро ќе осудувам поделби, омраза и конфликти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: