„Пеликаните“ го добија џек потот: Ѕверот Вилијамсон ќе слета во Њу Орлеанс (Видео)

Тимот на Њу Орлеанс Пеликанс ќе ја има можноста прв да бира на овогодинешниот НБА драфт кој ќе се одржи на 20 јуни во Бруклин Ова е епилогот по лотаријата на ...
| | веќе видена | слични

По бурната сезона која ја оставија зад нив, Њу Орлеанс Пеликанс синоќа добија причина за радост бидејќи топчињата од драфт лотаријата во НБА им го доделија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Њу Орлеанс имаше најмногу среќа на лотаријата што ги одреди позициите за избор на НБА драфтот кој ќе биде одржан следниот месец. „Пеликанс“ ќе го имаат правото ...
| | веќе видена | слични

Обилни врнежи од дожд ги погодија градовите Њу Орлеанс и Хјустон во американските сојузни држави Луизијана и Тексас, по што предизвикаа поплави. Поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 152 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пеликаните“ го добија џек потот: Ѕверот Вилијамсон ќе слета во Њу Орлеанс (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: