Пекинг ги уништува скарите во борба против загадувањето

Пекинг ги уништува скарите во борба против загадувањето Пекинг започна војна против загадувањето и по се изгледа оти првиот „непријател“ станаавскарите. Властите во кинеската престолнинавуништија повеќе од 500 скари за печење на отворено за да се намали количествотовна опасни материи и ситни честички во воздуохот што можат да навлезат длабоко во белите дробови. На фотографиите што ги објавијавдржавните медиуми се прикажани работници кои сечат парчиња метал од скарите. Граѓаните на Пекинг преку интерне ја исмејале целата акција, сугерирајќи им на властите да се насочат кон големите извори на загадување.
| | веќе видена | слични

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Односите со Србија се „најдобри и најстабилни од независноста на Црна Гора, а соработката е интензивна“, изјави шефот на црногорскатра дипломатијата Срѓан ...
сите 245 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг ги уништува скарите во борба против загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: