Пекинг ги уништува скарите во борба против загадувањето

Пекинг ги уништува скарите во борба против загадувањето Пекинг започна војна против загадувањето и по се изгледа оти првиот „непријател“ станаавскарите. Властите во кинеската престолнинавуништија повеќе од 500 скари за печење на отворено за да се намали количествотовна опасни материи и ситни честички во воздуохот што можат да навлезат длабоко во белите дробови. На фотографиите што ги објавијавдржавните медиуми се прикажани работници кои сечат парчиња метал од скарите. Граѓаните на Пекинг преку интерне ја исмејале целата акција, сугерирајќи им на властите да се насочат кон големите извори на загадување.
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 118 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 254 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 310 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг ги уништува скарите во борба против загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: