Охрид на второ место во државата по слободни работни места, најмногу ги има во трговијата на големо и на мало

Охрид, 7. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Охрид е меѓу градовите со најмногу слободни работни места во државава. Најголемиот број од нив се нудат во трговијата на големо ...
| | веќе видена | слични

Дипломата веќе не е гаранција за вработување. Сега се бара работно искуство, стекнати дополнителни знаења и сертифицирани вештини, односно се бараат работници ...
| | веќе видена | слични

Останато

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 72 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат во беспарица и осиромашуваат се вадат на укинувањето на радиодифузната такса. Мерката поврат на ...
сите 206 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој лично ја примил судската покана да сведочи на денешното рочиште за „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, не дојде. „Сведокот ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид на второ место во државата по слободни работни места, најмногу ги има во трговијата на големо и на мало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: