Пејачката Каја Остоиќ претепана

Српската пејачка Катарина Остоиќ-Каја завршила во Ургентниот центар во Белград, откако анонимно момче ја претепало на излезот на белградскиот клуб „Хипнотик“, пренесува српски „Ало“. Пејачката таа ноќ по својот настап отишла во клубот за да се забавува со своите пријатели, меѓутоа, наместо забава, добила ќотек, затоа што не сакала да му возврати бакнеж на непознатото момче. - Каја влезе во клубот околу четири часот утрото и седна во сепарето каде што седеа нејзините пријатели. Пејачот Адил, кој таа вечер настапуваше во клубот, дојде до Катарина и заедно пееја. Во тој момент на Каја и пријде едно момче, почна да ја влече за ракав, а потоа се обиде да ја бакне. Таа го спречи, си ги собрала работите и со свој пријател тргна кон излезот. Момчето ја следеше до гардеробата и почна бесно да ја удира со тупаници во главата - вели извор за „Ало“, кој се нашол на местото на настанот. Тој додава дека глетката била страшна и дека никој од обезбедувањето не пришол да и помогне на пејачката.
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 69 | | | веќе видена

По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов пред македонската заедница во Детроит, каде што уште еднаш повтори дека нема да гласа на закажаниот референдум , ...
сите 170 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 268 | | | веќе видена

Скопје, 25 септември 2018 На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што ...
сите 203 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 220 | | | веќе видена

Охрид/Битола, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на 39. издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, утре ќе се одржи премиерата на краткиот игран филм ...
сите 106 | | | веќе видена

Српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Њујорк изјави дека национален приоритет на Србија е постигнувањето на политичко решение за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пејачката Каја Остоиќ претепана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: